Χαιρετώ όλους τους φίλους της σελίδας, παλιούς και καινούργιους. Προειδοποιώ πως το άρθρο αυτό ίσως ξυπνήσει άσχημες αναμνήσεις.

Η αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα από τα παρακάτω “bad-beats” που θα δείτε θα ήθελα και θα θέλαμε να τα ξεχάσουμε.

Πάμε να δούμε λοιπόν 10 από τα χειρότερα bad beats ή ελληνιστί, στοιχηματικές «κηδείες» που έχουμε φάει τα τελευταία 5 χρόνια που είναι σε λειτουργία η σελίδα.

Φυσικά, δεν τα θυμάμαι όλα, κάποια από επιλογή κι άλλα επειδή πέρασε καιρός οπότε αν θέλετε να προσθέσετε κάτι στείλτε μου μήνυμα στο facebook.com/amerikanos24  ή σχολιάστε στην ανάρτηση στο facebook.

1. Μπόστον Σέλτικς στο LIVE (5/3/17)

Την χρονιά που ο Isaiah Thomas έκανε «παπάδες» στην Βοστώνη, μας χάρισε πολλά χαμόγελα καθώς προτιμούσαμε την Βοστώνη πολύ συχνά στο LIVE και πηγαίναμε ΤΑΜΕΙΟ.

Απ’ την άλλη, είχαμε και μια κακή ανάμνηση.

Novibet.gr Κάθε Μέρα Εκπλήξεις

Τι έγινε: Όταν οι Σέλτικς έχαναν στην 3η περίοδο δόθηκε εντολή για LIVE bet γύρω με τις αποδόσεις να παίζουν μεταξύ του 2.00 – 3.00

Ο Jaylen Brown βάζει 1 στις 2 βολές και δίνει προβάδισμα τριών πόντων με 20’’ να απομένουν.

Μετά από lay-up του Bledsoe, ο IT που είχε 87% στις βολές την χρονιά εκείνη βάζει 1 στις 2.

Η συνέχεια στο video….

2. ΕΦΕΣ-ΠΑΟ under 159.5 (4/11/16)

Πάμε πίσω στο 2016 όταν η Εφές αντιμετώπιζε εντός έδρας τον Παναθηναϊκό.

Τo under είχε κυκλωθεί και είχε προταθεί μέρες πριν την αναμέτρηση καθώς μου άρεσε πολύ.

Novibet, Εδώ παίζεις πάντα στην έδρα σου.

Με 0,7 δευτερόλεπτα ν’ απομένουν στην κανονική περίοδο, ο συγχωρεμένος ο Χάνικατ έχασε τρίποντο στην λήξη.Τι έγινε: Με το σκόρ στο 70-70, ο Νίκολς εκτελεί ελεύθερο τρίποντο με 6.3 δευτερόλεπτα (μπασκετικό έγκλημα) ν’ απομένουν και αστοχεί.

Πάμε παράταση λοιπόν με 19 πόντους να «δώσουμε».

Στην παράταση λοιπόν, η Εφές κερδίζει με 77-75 και ο Παναθηναϊκός έχει την μπάλα.

Εκτός έδρας, με ευκαιρία για την νίκη, μετά από παράταση….ο ΠΑΟ θα πάει για την νίκη, ε;

ΟΧΙ. Ο Ρίβερς ισοφαρίζει και το 77-77 γίνεται 91-83 και χάνουμε το under μετά από διπλή παράταση. OUCH!

1. UCLA+3 ή 3.5 (24/6/16)

Το ματς αυτό έχει μείνει στην ιστορία ως ένα από τα χειρότερα bad beat όλων των εποχών.

Τι έγινε:Το UCLA κέρδιζε με 10-3 στο ημίχρονο και 10-6 μετά από 3 περιόδους.

Με 24’’ ν’ απομένουν το Stanford κερδίζει με 3.

Bad beat να μην κερδίσεις αλλά να πάρεις επιστροφή χρημάτων στο +3;

ΟΚ. Η συνέχεια στο video….

4.Σέλτικς στο LIVE 8/2/19

Αυτό πόνεσε αρκετά

Τι έγινε: Οι C’s προηγήθηκαν με 18πόντους αλλά οι Λέϊκερς επέστρεψαν στο παιχνίδι αφού έσπασαν το ρεκόρ εύστοχων τριπόντων στην ιστορία τους με 22.

Φτάνει μόνο αυτό για να χάσουμε; ΟΧΙ.

5. Νίκη Νίκς ή -2 (11/1/17)

Ίσως η μόνη φορά που πονταρίστηκαν για νίκη οι Νίκς. Οι Σίξερς ήταν στα χειρότερα τους το 2017. Η Νέα Υόρκη που τότε είχε στην 5αδα της Camelo Anthony, Rose, Porzingis και Noah.

*Cash Out, πριν σπάσει! *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Τι έγινε: Οι Νίκς έφτασαν να προηγούνται με 13 πόντους στην 4η περίοδο απέναντι σε μια ομάδα χωρίς στόχους αφού ήταν σε περίοδο «tanking»

84-71 με 7.20 να απομένουν και 93-83 με 2.29

Η συνέχεια στο video

6. Θάντερ-2.5 ή νίκη

Τι έγινε:Οι Σέλτικς είχαν εκτός για την αναμέτρηση αυτή Kyrie Irving και Jaylen Brown ενώ η Οκλαχόμα είχε στην σύνθεση της Westbrook – Paul George – Carmelo Anthony

Τι έγινε: Με 24.7’’ να απομένουν οι Θάντερ κερδίζουν 98-92.

Η συνέχεια στο video…

7. Ρόκετς-5.5 (3/2/19)

Πρόσφατη και πολύ περίεργη «κηδεία». Οι Ρόκετς ελέγχουν το ματς από το 1ο ημίχρονο αλλά οι Σπέρς πλησιάζουν και μειώνουν στους 13 με 8 λεπτά ν’ απομένουν.

Τι έγινε: Ο Χάρντεν κλέβει και καρφώνει μόνος του.

Το μομέντουμ του αγώνα άλλαξε άρδην και οι Ρόκετς έχασαν στην παράταση.

8. Γουόριορς-2  (4/1/19)

Και πάλι πρωταγωνιστής ο «μούσιας»

Τι έγινε: Το Γκόλντεν Στέϊτ έφτασε να προηγείται με 20 πόντους ενώ οι Ρόκετς ήταν χωρίς τον Κρις Πολ στην σύνθεση τους. Στις αρχές του 2ου μέρους, ο Curry έβαλε την ομάδα τους μπροστά με 20 πόντους.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και ήμαστε μια άμυνα μακριά από πιθανό ταμείο με τον Χάρντεν να βάζει ένα απίστευτο σουτ.

9. Πάκερς-5 8/12/19

Τι έγινε: Οι Πάκερς έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και εμείς θέλουμε να λήξει αφού κλείνουμε ταμείο.

Ο rookie, Terry McLaurin όμως με ένα απίστευτο catch…μας έστειλε.

10.Ράπτορς νίκη LIVE

Άφησα το “καλύτερο” για τελευταίο

Κορυφαία Ειδικά στοιχήματα

Τι έγινε: Δίνεται εντολή για LIVE ποντάρισμα στους Ράπτορς ενώ χάνουν με 10 πόντους.

Με 45” να απομένουν ο Λέναρντ δίνει προβάδισμα 2 πόντων (114-112) στην ομάδα του ενώ 5,8” πριν τη λήξη χάνει την ευκαιρία να σφραγίσει την νίκη. Τι ακολούθησε;

Φυσικά και έχω αφήσει έξω ό,τι bad beat έχουμε φάει στο MLB για πρακτικούς λόγους.